KATEGORİLER

Ürün Değiştirme ve İade

Ürün Değiştirme ve İade

 

Size "Keyifli Bir Alışveriş" deneyimini yaşatabilmek amacıyla satın aldığınız ürünlerle ilgili herhangi bir memnuniyetsizlik yaşamanız durumunda, aşağıda belirtilen koşullar çerçevesinde değişim ve iadeleriniz gerçekleştirilecektir. Sipariş değişim işleminizi sipariş adımlarından herhangi birinde ya da siparişinizi verdikten ve ödemesi yapıldıktan sonra siparişiniz kargoya teslim edilmediyse "Hesabım" menüsü üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

Siparişiniz sırasında hesap açtırmadıysanız ya da ödemesi onaylanmış ve siparişiniz kargoya teslim edilmiş ise mesai saatleri içerisinde 
0212 527 13 05  numaralı Müşteri Hizmetleri'ni arayarak iptal/değişim talebinde bulunabilirsiniz.

 

Tüketici Kanunu'na göre, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" ürünü teslim aldığınız ilk 7 (yedi) iş günü içerisinde geçerlidir. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 

Ürün Değişimi

 

Değişim istediğiniz ürün ile ilgili talebinizi, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 (otuz) gün boyunca yapabilirsiniz. Satın almış olduğunuz tüm ürünleri stok durumunun uygun olması halinde, farklı bir numara, beden, renk ve model ile ya da tamamen farklı bir ürün ile değiştirebilirsiniz. Talep edeceğiniz yeni ürün Ücretsiz Kargo ile adresinize gönderilecektir.

 

Lütfen Dikkat!

·         Tarafınıza ulaşan ürünleri etiket ve bilgilendirme yapışkanlarını çıkarmadan ve ürüne zarar vermeyecek şekilde deneyiniz.

·         Ürünün bedeni ya da numarası uygun değil ise zorlamayınız, değişimiz ücretsiz* olarak yapılacaktır.

·         Değiştirilecek ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış, yeniden satılabilir durumda olması ve ürünün orijinal faturasının da gönderilmesi gerekmektedir.

·         Ürün, teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir. (Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez.)

·         Gönderilen faturanın yanında yer alan "Değişim / İade Bölümü" eksiksiz doldurulmalıdır.

·         Faturanızın orijinal nüshası olmadan değişimler kabul edilmemektedir.

 

Ücretsiz Değişim ve İade

 

* Siparişlerin değiştirilmesi durumunda, gencspor.com.tr (tarafından) gönderilen kargonun ücretini bir kereye mahsus olarak karşılar. Aynı ürün için birden fazla değiştirme talebinin olduğu durumlarda kargo masrafları (Gelen ve Giden) sipariş sahibine aittir. Değiştirme ve iadelerde MÜŞTERİ kendi gönderdiği (Değişim veya iade) kargosunu ödemeyi kabul eder. 


75 TL altındaki siparişler için tüm Türkiye'ye gönderim ücretimiz 6 TL'dir. Sepetinize ürün ekleyerek 75 TL ve üzeri siparişler için sunduğumuz "Ücretsiz Kargo" hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 

Ürün İadesi

 

Genc spor web sayfasından almış olduğunuz ürünü, teslimat tarihinden itibaren 7 (yedi) iş günü içerisinde faturası ile birlikte iade edebilirsiniz. Faturasız ve kutusuz ürünlerde iade yapılamamaktadır.

 

* İade edilecek ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış, yeniden satılabilir durumda olması ve ürünün orijinal faturasının da gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir.

 

* Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler; tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış ve denenmemiş olması şartına bağlıdır. (Her türlü Kozmetik Ürün, İç Giyim Ürünleri, Her Türlü Kişisel Bakım Ürünü, Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b).

 

* İadeniz, "Mesafeli Satış Sözleşmesi"nde yer alan Madde 5'teki "Cayma Hakkı" ve Madde 6'daki "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. Mesafeli Satış Sözleşmesi)

 

Önemli Not: Kurumlara kesilen faturalı ürünlerin iade ve değişiminde ürünlerin, kurumun düzenlemiş olduğu, 'Ürün Birim Fiyatı+KDV' şeklinde kesilmiş 'İade Faturası' ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

 

Kusurlu Ürün İadesi

 

Siparişleriniz paketlenmeden ve kargoya teslim edilmeden önce kalite kontrolünden geçmektedir. Ancak üründen kaynaklanan herhangi bir kusur olması durumunda iadelerinizi, aldığınız ürünün teslim tarihinden itibaren otuz (30) gün içerisinde yapabilirsiniz. Şikayetiniz ilgili tedarikçi firmaya iletilecek, inceleme süreci sonucunda kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza ödenecektir.

 

Siparişim Kargodan Eksik Çıktı - Ne Yapmalıyım?

 

Siparişinizi kontrol ettikten sonra imzalayarak teslim alınız. Eğer kargonuzda bir karışıklık ya da eksiklik varsa teslim almadan kargo görevlisine tutanak tutturup iade etmelisiniz.

 

Siparişim Kargodan Hasarlı Çıktı – Ne Yapmalıyım?

 

gencspor.com.tr sayfamızdan yapmış olduğunuz alışverişiniz, paketinizin kargo şirketi tarafından teslim alınarak size teslim edildiği ana kadar kargo firması güvencesi altında olup, sigortalı taşınmaktadır. Ambalajı ve kutusu zarar görmüş olan kargolarınız için kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir.

 

İade işleminizi gerçekleştirmeden önce, siparişinizle ilgili gerekli inceleme gencspor.com.tr, gerekli görüldüğü durumlarda, markanın yetkili servisi tarafından yapılmaktadır; konu ile ilgili muhatabınız Samuraysport.com'dur.

 

Konu hakkında sorularınız devam ediyor ise mesai saatleri içerisinde 0212 527 13 05 numaralı Müşteri Hizmetleri'ni ya da ürününüzü size teslim eden Yurtiçi Kargo veya Aras Kargoyu arayarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bize her zaman info@gencspor.com.tr adresinden de ulaşabilirsiniz.

 

İadenizin Gönderimi

 

İade etmek istediğiniz ürünleri anlaşmalı kargo şirketimiz olan Aras Kargo ile iade edebilirsiniz. İade işlemlerinde kargo ücreti size aittir.

 

Önemli Not: İade ve Değişim işlemlerinde gönderi ücreti müşteriye aittir, ödemesi yapılmamış gönderiler teslim alınmayacaktır.

 

Adınız
Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Cep Telefonunuz
Cinsiyetiniz
Doğum Tarihiniz
Yaşadığınız Şehir
Branşınız
Mesleğiniz
Göreviniz
Online Müşteri Hizmetleri
Mesajınızı buraya yazınız: